KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14772060
nr 1477 2060
Ulla Wale
(1914-2008), Sverige
Oljemålning, Bro över bäck. Signerad. Olja på duk, 54x60 cm, yttermått inklusive ram: 58x68 cm
Ulla Wale, svensk bildkonstnär född 1914 i Stockholm, död 2008.
måndag 4 juli 2022
kl 19:20:03